Projekt „Tadeusz Kościuszko – Narodowa Lekcja Historii”

16.10.2017 roku odbył się finał projektu Tadeusz Kościuszko – Narodowa Lekcja Historii, który zrealizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dworku Białoprądnickiego.

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm i Senat Rokiem Tadeusza Kościuszki, w związku z przypadającą w tym roku 200-setną rocznicą jego śmierci.

Tadeusz Kościuszko to nie tylko bohater insurekcji i wódz powstania 1794 roku. To nie tylko bojownik o wolność Stanów Zjednoczonych. To również wybitny strateg i fortyfikator, miłośnik przyrody, zwolennik równości i tolerancji oraz… człowiek świata sztuki. Mało kto bowiem wie, że do Paryża wyjechał przede wszystkim po to, by studiować malarstwo, a w wolnych chwilach lubił zasiadać przy fortepianie i komponować.

Na projekt „Tadeusz Kościuszko – Narodowa Lekcja Historii” złożyły się różnorodne działania:

  • warsztaty komiksu dla młodzieży i dorosłych
  • Wakacje z Kościuszką, czyli warsztaty animacji poklatkowej
  • spacery Śladami Kościuszki po Krakowie
  • warsztaty teatralno-scenograficzne, których efektem było, zrealizowane z młodzieżą z krakowskich szkół podstawowych, widowisko o życiu Tadeusza Kościuszki
    • w warsztatach udział wzięli: V B i VI F z SP nr 162, VI A i VI B z SP nr 29 oraz VI z SP nr 67
  • finał projektu tj. Żywa Lekcja Historii, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Krakowie oraz zaproszeni goście

 

 

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych Spółka z .o.o.

Cegielniana 18/30, 30-404 Kraków

NIP: 679 312 12 78