Zespół

Anna Machacz    portfolio: anna.machacz.eu

Architekt edukacji, pedagog, trener, animator. Absolwentka wydziału Filologii Polskiej o specjalizacji Teatrologia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W firmie pełni funkcję Prezesa Zarządu.

Od wielu lat zajmuje się organizacją i koordynacją projektów, wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych oraz konferencji dla nauczycieli. Przygotowuje i prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne dla dzieci, treningi kreatywności dla nauczycieli i firm, spotkania integracyjne i programy artystyczne. Autorka warsztatów, lekcji oraz scenariuszy imprez edukacyjnych.

Przez wiele lat pracowała dla Teatru Groteska w Krakowie, przygotowując między innymi najbardziej smoczą imprezę w Polsce, czyli Wielką Paradę Smoków. Po teatrze przyszedł czas na kino, dzięki któremu odbyła wycieczki w głąb Ziemi, poleciała w Kosmos i zgłębiła tajemnice przyrody, wprowadzając na ekrany kin IMAX trójwymiarowe filmy. Te doświadczenia jak i setki warsztatów, stosy zapisanych kartek papieru, ekscytujące spotkania z niezwykłymi ludźmi, podróże, w tym również te do swojego wnętrza, pozwoliły na podjęcie decyzji o założeniu firmy Cel Edu.

Ania uwielbia czytać książki, oglądać filmy, pisać bajki, prowadzić długie rozmowy przy kubku pełnym parującej, świeżo zmielonej kawy, a także poznawać świat, którą ją otacza. Praca to jej pasja – każdy projekt traktuje jak wyjście na Mount Everest. Chociaż droga bywa długa i trudna, to prowadzi na szczyt – jego zdobycie zawsze wiąże się ogromną satysfakcją i radością.

 

Więcej o Ani

Ania jest autorka i współautorka książek dla dzieci:

 • Podróż na Wielką Górę. Bajka filozoficzna.
 • Podróże pościelotem,
 • Gra o prąd (projekt edukacyjny Elektrowni w Niedzicy)
 • Pomysłownik Niańka,
 • Rodzinny przewodnik po Czarnogórze (projekt edukacyjny Konsulatu Czarnogóry),
 • Psotni Rycerze. Misja w Baśniogrodzie (projekt edukacyjny Polska Press),
 • Opowieści Czarodzieja Profilaktikusa,
 • Wyprawa batyskafem. Misja w Rurogrodzie (projekt edukacyjny Wodociągów Miasta Krakowa),
 • Być jak Brzechwa.

Reżyserowała i jest współautorką scenariusza spektaklu Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach (projekt Straży Miejskiej Miasta Krakowa) oraz autorką scenariusza spektaklu Wyprawa batyskafem. Misja Skratek (projekt edukacyjny Wodociągów Miasta Krakowa).

Ostatnie realizacje:

 • spektakle i widowiska teatralne:
  – Widowisko o Tadeuszu Kościuszce
  – Misja ratunkowa, czyli jak przedszkolaki uratowały słońce
 • autorskie projekty artystyczne dla dzieci – m.in.: Park Sztuki, Wędrówki Cywilizacji, Rodzinna Fabryka Pomysłów, Warsztaty dookoła świata, Bajarka opowiada, Mały projektant,
 • ścieżki edukacyjne oparte na interaktywnych instalacjach:
  Papierowe historie – ścieżka o historii papieru dla Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” w Krakowie,
  ABC Ogrodnictwa Miejskiego – instalacje dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie,
  To się w ścieku nie mieści – ścieżka dotycząca oczyszczania ścieków dla Wodociągów Miasta Krakowa,
  W poszukiwaniu zaginionego inkluza, szlakiem krynickich tajemnic – ścieżka dydaktyczna opowiadająca o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Krynicy – Zdrój oraz okolic.

 

 

Aleksandra Głusek

Absolwentka polonistyki – komparatystyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studentka krytyki literackiej i zarządzania kulturą współczesną na drugim stopniu na tej samej uczelni.
W Cel Edu pełni funkcję managera kreatywnego.

Artystka, marketingowiec i copywriter w jednym. Ciągle ma nowe, szalone pomysły i uwielbia wyzwania związane z ich realizacją. Jej ulubionymi projektami są te najbardziej nieszablonowe. Wraz z Anią Machacz prowadzi różnego rodzaju warsztaty oraz współtworzy strategie i projekty kulturalne.

Góry już dawno skradły jej serce, zupełnie tak jak teatr, malarstwo, wspinaczka i książki.
O tych ostatnich opowiada podczas swojej autorskiej audycji radiowej. Pisze i tworzy kolaże. Nieustannie się uśmiecha.

Maciej Zawalonka

Magister Turystyki i Rekreacji, specjalista w dziedzinie Zarządzania Projektami Outdoor, absolwent krakowskiego AWFu.

Skupia się na rozwoju osobistym i zawodowym, w którym niewątpliwie pomaga mu praca w Cel Edu – wiele rzeczy, które robił tu po raz pierwszy stało się dla niego przysłowiową fraszką.

Zajmuje się ogólnie pojętymi kwestiami technicznymi i estetycznymi m.in. prowadzi stronę, pracuje w programach biurowych, graficznych itp., utrzymuje kontakt z klientami i podwykonawcami.

W wolnym czasie spotyka się ze znajomymi; gra w bilard oraz fabularne gry komputerowe; chłonie treści na temat nowych technologii i motoryzacji.

 

Jest z nami także Aga Machacz, dobry duszek naszych projektów. Zawsze wesprze radą i pomocą. Ma również niezwykły zmysł estetyczny oraz fotograficzny, który okazuje się nieoceniony podczas naszych realizacji.

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych Spółka z .o.o.

Cegielniana 18/30, 30-404 Kraków

NIP: 679 312 12 78