Podróże pościelotem

Autorzy:

Anna Machacz, Magdalena Krzysik

Ilustracje:

Alicja Karczmarska-Strzebońska

 

Wydawca:

Fundacja Biznes Mama

 

 

„Podróże pościelotem” to książeczka wyjątkowa, która powstała z połączenia dwóch pasji: opowiadania historii i ruchu. To także jedna z nielicznych w Polsce propozycji literackich dla dzieci, która może być czytana dzieciom zarówno indywidualnie przez rodziców, jak również całym grupom przez wychowawcę/nauczycielkę/animatora. „Podróże pościelotem” to coś więcej niż zwykła książka: to także dosłowna – ruchowa – wyprawa do niezwykłych krain.

Poznajcie rodzinę Biedronek, która co wieczór przed snem zabiera dzieci w podróże małe i duże, ale zawsze niezwykłe. By wyruszyć do magicznych miejsc − podmorskiego królestwa, słodkiej krainy, lasu pełnego dźwięków czy państwa Elfów − potrzebujecie tylko wyobraźni. Podróżować będziecie niezwykłym środkiem transportu. Nie będzie to ani samolot, ani statek, ani nawet powietrzny balon… Czekają Was bajkowe rejsy pościelotem!

„Podróże pościelotem” to pomysł na ruch poprzez bajki. Z najnowszych badań wynika, że dzieci mają coraz bardziej siedzący tryb życia: siedzą w szkole, odrabiając zadania, przed telewizorem, laptopem lub tabletem. A siedzenie jest tak szkodliwe, że zostało nazwane nowym paleniem. Żeby dziecku prawidłowo rozwinął się system nerwowy, malec musi się turlać, ruszać, skakać, czyli po prostu się ruszać! Ruch jest najlepszą profilaktyką chorób i wad postawy, a do tego poprawia koncentrację, pamięć i… humor.

Dzięki „Podróżom pościelotem” fantazyjny wehikuł, co wieczór pojawi się w domu, przedszkolu, szkole czy w świetlicy – na łóżku, podłodze lub dywanie. Wpędzić go w ruch można dzięki oddechowi, dźwiękom i prostym ruchom. Za każdym razem będzie wyglądał inaczej i trzeba go będzie uruchomić i prowadzić w inny sposób.

Książka autorstwa Anny Machacz i Magdaleny Krzysik składa się z dwóch elementów występujących naprzemiennie i połączonych w jedną, spójną formułę: opisów elementów ruchowych, które umożliwią dotarcie do krainy dowcipnych, ciepłych i interesujących opowieści. „Podróże pościelotem” łączą wszystko, co najistotniejsze dla młodych odbiorców: barwną historię, ruch, edukację i przede wszystkim doskonałą zabawę!

Słowo od Ani:

Marzycie czasem, by przenieść się do zaczarowanego świata, pełnego bajkowych postaci, do krain, w których bywaliście jako dzieci? Ja nie marzę, ja tam bywam … bo jest we mnie dziecko, które ciągle jest ciekawe świata. Miejsca, które nam dorosłym wydają się dziś tylko fantastyką, są dla dzieci dostępne dzięki ich niezwykłej wyobraźni. Wystarczy, gdy zamkną oczy i wsłuchają się w opowieść, by przenieść się do magicznych krain – podmorskiego królestwa, lasu pełnego dźwięku, słodkiej krainy czy państwa Elfów. Historie, które opowiada Mama Biedronka, przekonują, że świat można pokolorować tak, by stał się on piękniejszy, dzięki takim barwom jak przyjaźń, tolerancja czy zaufanie. Więc weźmy pędzle do rąk i malujmy z dziećmi ich świat, tak by uwierzyły, że marzenia nie tylko w bajkach się spełniają …

Słowo od Magdy:

Bajki ruchowe to więcej niż zwykle bajki. Dają dzieciom możliwość fantazjowania i odwiedzin w świecie wyobraźni, ale równocześnie pozwalają im na doświadczanie świata i własnego ciała poprzez ruch. Kiedy dziecko jest ospałe, mogą je pobudzić  i zaktywizować, a kiedy potrzebuje wyciszenia, uspokajają. Są świetną alternatywą dla biernego słuchania, czy oglądania bajek i umożliwiają dzieciom kreatywne ćwiczenie mimochodem. Nie od dziś wiadomo, że najlepszym działaniem profilaktycznym wad postawy jest zapewnienie dzieciom możliwości jak najbardziej zróżnicowanych form ruchu. Dla prawidłowego rozwoju mięśni i kości oraz układu nerwowego dzieci powinny skakać, turlać się, wchodzić na drzewa i wspinać się na trzepak. Bajki ruchowe pomagają o to zadbać, a przy tym są wspaniałym pretekstem dla rodziców, żeby wziąć aktywny udział w zabawie.

 

Zapraszamy do zakupu książeczki za pośrednictwem sklepu Wydawnictwa Wrażlivego

Książka w formie audiobooka dostępna na naszym kanale YouTube.

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych Spółka z .o.o.

Cegielniana 18/30, 30-404 Kraków

NIP: 679 312 12 78