O, kurka Kulturka! – cykl „Warsztaty dookoła świata”

Każdą niedzielę w Dworku Białoprądnickim rezerwujemy dla dzieci i rodziców!

W ramach nowego cyklu „O, kurka Kulturka!” organizowane są spektakle teatralne, koncerty i zabawy muzyczne, spotkania podróżnicze i warsztaty kreatywne, nastawione na wspólne spędzanie czasu w gronie rodzinnym.

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godzinie 16.00!

BILETY na każde spotkanie: 10 zł/osoba dostępny na ekobilet.pl i w kasie Dworku

Wydarzenie na Facebook

 

Raz w miesiącu zapraszamy małych i troszku większych turystów do podróżowania z nami palcem po mapie, ołówkiem po szkicowniku, slajdem po prezentacji, farbą i pędzlem po kartce papieru. Podczas naszych wycieczek poznajmy tajemnice ukryte w leśnych odstępach, koronach drzew, współczesnych budynkach oraz spotykamy elfy, skrzaty, krasnale i mityczne postacie.

 

Celem naszych podróży są: Francja, Wielka Brytania, Chiny, Laponia, Irlandia, Szkocja, Portugalia.

 

14.04.2019

Bal na plaży, czyli podróż do Czarnogóry

Tym razem zaprosimy Was na … bal do niezwykłego miejsca, które zachwyca złocistością piasków i błękitem nieba. Wyruszymy w podróż po Czarnogórze, by poznać jej niezwykłe tajemnice, barwy przyrody oraz historie z przeszłości. Wszystko to stanie się inspiracją dla fantazyjnych masek i ciekawych kostiumów, które przygotujemy, by udać się na tradycyjny bal.

 

17.03.2019

Zielony dzień roku

Wyrusz z nami na zieloną wyspę i świętuj najbardziej zielony dzień w roku! Irlandia to kraina owiec, zamków… i elfów! Tak, tak – one istnieją. Podczas warsztatów dowiecie się dlaczego w Irlandii nie ma węży, przejdziemy się Drogą Olbrzymów, poszukamy czterolistnej koniczyny i odwiedzimy miejscowość o najdłuższej nazwie -Muckanaghederdauhaulia. Jak zawsze, będzie kreatywnie i radośnie 😉

 

10.02.2019

Wyprawa do krainy zamków, owiec i spowitych mgłą wierzchołków gór

Podczas naszej szkockiej wyprawy spacerować będziemy najkrótszą ulicą świata, przekonamy się, że brownies, to nie tylko pyszne czekoladowe ciastka a poszukując potwora z Loch Ness dowiemy się czym zajmuje się kryptozoologia. Wyruszymy tropem zamków, które poza tradycyjnymi kiltami dudziarzy czy też stadami owiec są symbolem Szkocji.

 

27.01.2019

Kolorowe oblicze Państwa Środka, czyli o Chińskim Nowym Roku

Co ma wspólnego wiosna, latarnia, smok, lew i pierożek jiaozi dowiemy się podczas podróży do Chin, gdzie przygotujemy się na nadchodzący Chiński Nowy Rok. Sprawdzimy jakim zwierzęciem jesteśmy w chińskim horoskopie, zatańczymy taniec lwów i zakończymy naszą wyprawę Świętem Latarni.

 

09.12.2018

Opowieść o smutnym Mikołaju, poszukiwaniu złota i wyprawie do Laponii

Zaprosimy Was tym razem na wyprawę do Laponii, krainy położonej na terenie aż 4 państw! Sprawdzimy, czy miejsce, które kojarzymy przede wszystkim ze Świętym Mikołajem to tylko jego biura, fabryki prezentów, w których pracują mali pomocnicy i zagrody pełne reniferów. Dowiemy się też, czy w Laponii panuje wieczna zima i wyruszymy na poszukiwanie złota.

 

25.11.2018

Londyński spacer z Misiem Paddingtonem

Już 25 listopada zapraszamy na spotkanie z bardzo znanym misiem, który skradł serca angielskich dzieci i choć urodził się w Peru został prawdziwym Londyńczykiem. Miś Paddinton przybliży nam angielskie tradycje, zaprosi na tradycyjną herbatkę do królowej oraz pokaże swoje ulubione miejsca w stolicy wielkiej Brytanii. Pokręcimy się na London Eye, sprawdzimy czy Big Ben jest faktycznie taki duży i przejdziemy się przepięknym Tower Bridge, by podziwiać wolno płynąca Tamizę.

 

14.10.2018

Dumna wieża i paryski szyk!  

Zapraszamy na pierwsze z cyklu „Warsztaty dookoła świata”, które zaprowadzą nas do krainy dumnej wieży Eiffle’a, pysznych serów i paryskiego szyku. Spotkamy w niej braci Lumiere, konstruktorów magicznej latarni, czyli kinematografu. Dali oni światu niezwykły prezent – kino. A kino, to nie tylko rozrywka, to nasze marzenia przełożone na język obrazu i dźwięku.

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z nami

Cel Edu Architektura projektów edukacyjnych i kulturalnych Spółka z .o.o.

Cegielniana 18/30, 30-404 Kraków

NIP: 679 312 12 78